Pedikůra rybičkami Garra rufa

Říjen 4, 2018 / By technologyup

Pedikůra rybičkami

Dermatologická onemocnění jsou čím dál tím častější. Z části za to může nezdravý životní styl, z části smog, kterého je hlavně v městských aglomeracích více než hodně. Kvalitu vaší kůže, alespoň v oblasti nohou, můžete výrazně zlepšit. Stačí absolvovat speciální rybí pedikůru.

Rybičky z Turecka

Rybí pedikůra je dnes nejen u nás, ale na celém světě velkým hitem. Je nejen vysoce efektivní, ale zároveň nemá prakticky žádné vedlejší následky, které mohou mít různé krémy. O tento typ pedikůry rybičkami se starají speciální rybičky Garra Rufa. Ty se v hojné míře vyskytují hlavně v tureckých sladkých vodách, ale najít se dají i v některých oblastech severní Sýrie.

Jednoduchý princip

Rybičková pedikůra je postavena na jednoduchém principu. Pacient vloží nohy do vody s rybičkami Garra Rufa a nechá se ožužlávat. Tento pojem je zcela správný, jelikož tyto rybky nemají zuby. I proto je celá procedura, kdy tito vodní tvorové zbavují nohy nezdravé kůže, zcela bezbolestná. Jelikož tyto rybky nejsou vůbec plaché, můžete si je při jejich výkonu i pohladit. Díky jejich vřelé povaze se využívají i na terapiích sloužících ke zlepšení duševního stavu. To mají společného například s pejsky či koňmi.