Lupénka – Alternativní léčba

Říjen 8, 2018 / By technologyup

Alternativní léčba lupenky

Pokud vás trápí kožní choroby typu atopický ekzém nebo lupénka a krémy nebo jiné typy léčiv u vás příliš nefungují, můžete sáhnout po alternativě. Ta má podobu rybiček Garra Rufa.

Lupénka a rybky, které pomáhají léčít

Léčba kožních chorob je obecně poměrně složitá a často velice zdlouhavá. Proces léčení však lze urychlit pomocí terapie rybičkami s červenou ocasní ploutví, které původně pocházejí z Turecka, respektive Sýrie, a které dnes patří mezi léčebné fenomény. Pomoc rybiček Garra Rufa tkví hlavně v tom, že zbavují části těla zanícené či jinak poškozené kůže. Jedná se o bezbolestný proces, který sice může trochu lechtat, ale u většinou se jedná o příjemnou proceduru. Ovšem stejně jako u každé léčebné metody, ani zde nejsou výsledky vždy stoprocentní.

V salónu i doma

Tento typ procedur se neodehrává v ordinacích kožních lékařů ani v jiných specializovaných léčebných centrech, ale v kosmetických salónech. Garra Rufa je fenoménem dneška a tudíž najít salón, který nabízí koupele s léčebnými rybkami, není nijak zvlášť složité. V každém větším městě je minimálně jeden. Nechcete-li však utrácet za salóny, můžete si takovouto léčebnou kůru dopřát i doma. Budete však potřebovat speciální akvárium s filtrací, které navíc dokáže vodu udržet dlouhodobě na přijatelné teplotě, která se v tomto případě pohybuje okolo 30°C. Samotné rybičky Garra rufa nejsou příliš drahé a dají se pořídit ve specializovaných zverimexech.

Garra ruffa