Garra rufa chov není složitý

Říjen 4, 2018 / By technologyup

Rybičky pro zdravou kůži

Potíže s pokožkou mají dnes skoro všichni. Většinou se však jedná o drobné nepříjemnosti, které je jednoduché odstranit. Přibývá ale i lidí, kteří trpí nějakou formou atopického ekzému nebo lupenkou. A ti jistě ocení schopnosti malých rybiček Garra Rufa.

Pocházejí z exotických zemí

Malé rybky Garra Rufa původně pocházejí z Turecka, respektive ze Sýrie, kde žijí jak v řekách, tak i ve stojatých vodách. Dnes je však možné na ně narazit prakticky kdekoliv na světě. Nechovají se ale pro jídlo, na to jsou moc malé, ale pro jejich schopnost okusovat odumřelou kůži. Díky tomu je najdete i v mnoha specializovaných kosmetickém salónu kosmetických salónech, kterých vyrostlo v posledních letech více než dost. Chovat tyto vodní tvory ale můžete i doma.

Jednoduchý Garra rufa chov

Garra rufa chov rozhodně není složitý. V podstatě stačí udržovat vodu při standardní pokojové teplotě a bez chlóru. V případě, že nechcete mít rybky pouze pro ozdobu, ale mít z nich větší užitek, měla by voda mít alespoň 30°C. Mějte totiž na vědomí, že do ní budete namáčet nohy. Při teplotě vody okolo dvaceti stupňů by vám mohla být po pár minutách lázně zima.

Speciální akvárium

Pokud chcete tyto rybky chovat zcela bez potíží, pořiďte si speciální Garra ruffa akvarium, například v podobě akvária dermaQuarium. To je nejen praktické, ale také disponuje atraktivním vzhledem. Dá se navíc pořídit v několika barevných variacích. Díky tomu se jedná i o dekorační prvek do bytu, kanceláře nebo do salónu.

Garra ruffa