Atopický ekzém a Garra rufa

Říjen 8, 2018 / By technologyup

Součást léčby postižené kůže

Různými druhy kožních chorob ( atopický ekzém, lupénka , atopická dermatitida a další) v současnosti trpí kde kdo. Může za to zkažený vzduch ve městech i neustálý stres, kterému jsme dnes a denně vystavováni. Tyto choroby se dají léčit mnoha způsoby. Nejvíce zabírá konzervativní léčba, ale i alternativní metody v podobě rybiček Garra Rufa mají své výsledky.

Skutečně pomáhají ( atopický ekzém, lupénka a další)

Někomu se to možná může zdát jako další z mnoha klamavých reklam, ale tento druh rybek skutečně dokáže pomáhat v léčbě rozličných kožních chorob. A to i těch závažnějších jako jsou například atopický ekzém nebo atopická dermatitida nebo lepénka Jejich kouzlo spočívá v jejich nenasytnosti. Dokáží se totiž život odumřelou či jinak poškozenou tkání a dokáží jí spořádat opravdu hodně. Stačí jen postiženou část ponořit do vody a chvíli počkat. Rybičky rychle připlavou a začnou se krmit. Vzhledem k tomu, že místo zubů mají speciální sosáček, není celý proces vůbec bolestivý.

Úspěšnost

Garra Rufa samozřejmě nejsou všelékem. U některých pacientů mají vysokou úspěšnost, u jiných tento typ léčby nezabere vůbec. Tak či onak ale vždy zanechají kůži dokonale hladkou. I proto se tyto cizokrajné rybky využívají i v mnoha kosmetických salónech. Pořídit si je ale můžete i domů. Jejich cena přitom není kdovíjak závratná. Pohybuje se v řádech desetikorun za jeden kus. Je však nutné mít doma speciální akvárium, ve kterém snadno dokážete vytvořit pro rybky Garra Rufa vhodné prostředí.

Garra ruffa